پمپ ۱۵۰ بار چین ☎️ 09188193044

پمپ ۱۵۰ بار چین ☎️ 09188193044

پمپ سمپاش، کار تولید فشار لازم برای پودر کردن سموم کشاورزی را انجام می دهد. هم زدن و ایجاد جریان در مخزن سمپاش نیز از دیگر وظایف پمپ سمپاش می باشد.
1402/1/5
0 نظر

پمپ ۱۵۰ بار چین

وظیفه پمپ سمپاش چیست؟

پمپ سمپاش، کار تولید فشار لازم برای پودر کردن سموم کشاورزی را انجام می دهد. هم زدن و ایجاد جریان در مخزن سمپاش نیز از دیگر وظایف پمپ سمپاش می باشد.

پمپ ۱۵۰بار چین

معرفی پمپ ۱۵۰بار

پمپ 150 از جمله پمپ های پیستونی مناسب برای سمپاش های پشت تراکتوری است، این پمپ برای عملکرد مناسب به 800 تا 1200 دوران دردقیقه نیاز داردتا فشار سیال را 45 بار بالا ببرد و 100 تا 120 بار بردقیقه سیال را جابجا کند. این پمپ بصورت مستقیم به PTO  تراکتور نصب می شود که باعث می شود در حالت عادی حداکثر دوران به 540 بار در دقیقه برسد که این مقدار باعث کاهش عملکرد پمپ می شود اما با توجه به پارامترهای خروجی این پمپ، این کاهش عملکرد در کار سمپاش مشکلی ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید: پمپ ۱۲۰ بار چین

این پمپ دارای پیستون هایی به قطر 38 میلیمتر است که در 3 سلیندرحرکت می کنند و با این حرکت فشار سیستم تا 45 بار بالا می رود، دبی این پمپ 100 تا 120 لیتر در دقیقه است.

برای کنترل فشار در همه سیستم ها نیاز به رگلاتور احساس می شود که در این دستگاه همراه با گیج فشارسنج برروی پمپ نصب شده است. در صورت مقاومت دربرابر آّب، برای حفظ عملکرد پمپ در حال کار، مسیر برگشت سیال به سمت پمپ باز می شود تا در کار پمپ خللی ایجاد نشود.

تفاوت بین پمپ های دیافراگمی و پیستونی

در پمپ های پیستونی، پیستون با حرکت خود در سیلندر سیال را با خود به حرکت در آورده و ایجاد فشار می کند. در پمپ های دیافراگمی حرکت پیستون باعث حرکت در لاستیک دیافراگم شده و باعث حرکت سیال می شود.

سمپاش توربولاینر چیست؟

سمپاش توربولاینر برای سمپاشی سموم شیمیایی در مزارع بزرگ و نیمه مکانیزه با بهره وری و کارایی بالا مناسب است. این سمپاش مجهز به مخزن پلی اتیلن مقاوم در برابر مواد شیمیایی با دو مخزن اضافی و یک شاسی محکم می باشد.

شیلنگ این سمپاش می تواند نود درجه به بالا و پایین بچرخد و همچنین می تواند در اطراف محور ۲۷۰ درجه به چپ و یا راست بچرخد، این آزادی در چرخش شیلنگ باعث می شود سمپاشی مزارع در جهات مختلف در زمان ثابت بودن سمپاش و تراکتور به آسانی انجام گیرد.

این مدل سمپاش ها به دلیل سرعت زیاد، پاشش قوی، صرفه جویی در سم، هزینه و نیروی انسانی در بین باغداران و کشاورزان بسیار پرطرفدار است. سمپاش توربولاینر یا همان سمپاش توربینی برای از بین بردن آفات، سموم مشخصی را بر روی گیاهان و درختان اسپری می کند.

بیشتر بخوانید: بوم ۱۰متری سمپاش

سمپاش توربینی به دو صورت سوار شونده یا کششی برای سمپاشی در باغات و مزارع مختلف نیمه مکانیزه طراحی و تولید شده است. یکی از معروف ترین انواع این محصول، سمپاش توربولاینر در بین باغداران و کشاورزان است، سمپاش توربین دار دارای مدل های متنوعی است که بنا به نیاز و شرایط زمین کشاورزی و یا باغ می توان تهیه کرد.

مزیت های استفاده از سم پاش:

۱- سرعت سمپاش چندین برابر می شود و سم به طور منظم و یکنواخت پاشیده می شود.

2-میزان خسارت و تلفات گیاهان کاهش یافته و می توان محصولات بسیار مرغوبی تولید نمود.

۳- بازده کار و مقدار هزینه های سمپاش چندین برابر کاهش می یابد و کیفیت، کارایی و سرعت کار به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

پمپ سمپاش

اجزاء سمپاش توربینی

شیرهای کنترل

مخزن

پمپ

شاسی

لوله های انتقال سم

فن

بیشتر بخوانید: بوم ۸متری سمپاش

آرایه نازل ها 

لوله خرطومی

فیلتر

آرایش نازل های سمپاش توربینی بسیار متنوع است و ممکن است به یکی از اشکال زیر زیر باشد:

آرایه خطی

آرایه دو نیم دایره ( دو قطاع)

آرایه دایره کامل

در آرایه دایره ای، همه نازل ها هم زمان عمل سمپاشی را انجام می دهند. در یک نوع سمپاش، آرایه نازل دارای دو بخش هستند که می توان یکی از آنها را قطع یا متصل نمود. 

یک آرایه خطی می تواند همزمان سمپاش با عرض بیشتری داشته باشد. هر نازل را می توان جداگانه از مدار خارج کرد. زاویه پاشش و خروجی نازل ها را می توان به صورت جداگانه یا آرایه نازل ها را نیز تغییر داد.

ارتفاع آرایه نازل را در برخی از انواع این سمپاش ها می توان بنا به شرایط مختلف مانند محصولات با ارتفاع مختلف یا درختان با ارتفاع متفاوت تغییر داد. زاویه آرایه های نازل و فاصله آنها نیز در برخی از انواع این سمپاش قابل تغییر می باشد. تنوع نازل ها امکان سمپاشی توسط این سمپاش را به شیوه های مختلف امکان پذیر ساخته است :

پاشش سم از بالا به پایین (در مزارع و باغات)

پاشش سم از کنار (در مزارع و باغات)

پاشش سم از پایین به بالا (در باغات)

پاشش سم با الگوی ترکیبی در باغات

بیشتر بخوانید: قیمت سمپاش توربولاینر ۲۰۰۰ لیتری

انواع سمپاش توربولاینر

سمپاش توربینی باغی

سمپاش توربینی زراعی

سمپاش توربولاینر باغی

سمپاش توربین دار باغی در دو نوع سم پاش توربینی کشش و سم پاش توربینی سوار شونده طراحی و تولید شده است. سم پاش اتومایزر باغی باعث افزایش راندمان و سرعت و کاهش در مصرف سم و هزینه می شود. از این مدل سمپاش توربینی در باغات میوه و مرکبات مکانیزه استفاده می شود.

سمپاش توربین دار باغی دارای ویژگی های مانند شاسی مقاوم، فیلتراسیون 4 مرحله ای، همزن هیدرولیکی و فشار شکن عقربه ای می باشد. این سمپاش ها با کمک یک یا چند پمپ پیستونی محلول سم را به نازل ها می رسانند و در نهایت با کمک یک یا چند قطره فن ، قطرات سم از نظر اتمی به سمت هدف پرتاب می شوند.

این سمپاش ها به صورت نصب و کشش ساخته می شوند و مخازن آنها ظرفیت های مختلف ۱۰۰۰ تا چند هزار لیتری دارند. به دلیل خروجی زیاد پمپ، داشتن فن کمکی و وزن زیاد، برای کارکرد این سمپاش به قدرت بالایی نیاز است.

سمپاش توربولاینر

سمپاش توربولاینر زراعی

سمپاش توربولاینر زراعی مجهز به سیستم عملکرد دیافراگمی و پیستونی اند. از ویژگی های مهم سمپاش توربین دار زراعی می توان به کاهش هزینه و مصرف سم، شاسی گالوانیزه و همزن هیدرولیکی اشاره نمود. علاوه بر این موارد، دارای مخزن مقاوم در برابر اشعه آفتاب و 4 مرحله فیلتراسیون برای جلوگیری از آسیب به پمپ و نازل می باشد.

بیشتر بخوانید: قیمت سمپاش توربولاینر 800 لیتری

این سمپاش در دو مدل سمپاش توربینی زراعی کششی و سمپاش توربینی سوار شونده تولید شده شده اند. سم پاش زراعی توربین دار در مزارع وسیع و نیمه مکانیزه کاربرد دارد.

سمپاش توربینی زراعی دارای رگلاتور، شاسی با رنگ الکترواستاتیک و چرخدار، مخزن پلی اتلین 3 تکه و پر کن می باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر