فن سمپاش کافینی | 09188193044 💥

فن سمپاش کافینی | 09188193044 💥

یکی از اجزاء مهم سمپاش توربولاینر فن دستگاه می باشد که به پروانه و روتور هم معروف است. فن سمپاش در اندازه های مختلف تولید می شود.
1402/1/6
0 نظر

فن سمپاش کافینی

یکی از اجزاء مهم سمپاش توربولاینر فن دستگاه می باشد که به پروانه و روتور هم معروف است. فن سمپاش در اندازه های مختلف تولید می شود. این وسیله با چرخش در سرعت بالا باعث مکش هوا به داخل سمپاش می شود و سرعت هوا را افزایش می دهد و به خارج از سمپاش هدایت می کند.

فن سمپاش کافینی

فن سمپاش توربولاینر با روش گریز از مرکز کار می کند و باعث افزایش فشار هوا می شود.  فن محلول سم خارج شده از نازل سمپاش را بوسیله ذرات هوا به ذرات ریزی تبدیل می کند و به فاصله دورتری پرتاب می کند. 

بادگیر فن باغی یا پره های ثابت پخش کننده هوا، وسیله ای است که قابلیت نصب بر روی پروانه سمپاش باغی را دارد و به منظور افزایش باددهی فن سمپاش، کاهش مکش شاخ و برگ به داخل فن، افزایش بازدهی فن و کاهش مصرف سوخت و کاهش سروصدای فن قابل استفاده می باشد.

بیشتر بخوانید: پمپ سمپاش کومت(COMET) ۱۴۵

سمپاش توربولاینر چیست؟

سمپاش توربولاینر برای سمپاشی سموم شیمیایی در مزارع بزرگ و نیمه مکانیزه با بهره وری و کارایی بالا مناسب است. این سمپاش مجهز به مخزن پلی اتیلن مقاوم در برابر مواد شیمیایی با دو مخزن اضافی و یک شاسی محکم می باشد.

شیلنگ این سمپاش می تواند نود درجه به بالا و پایین بچرخد و همچنین می تواند در اطراف محور ۲۷۰ درجه به چپ و یا راست بچرخد، این آزادی در چرخش شیلنگ باعث می شود سمپاشی مزارع در جهات مختلف در زمان ثابت بودن سمپاش و تراکتور به آسانی انجام گیرد.

این مدل سمپاش ها به دلیل سرعت زیاد، پاشش قوی، صرفه جویی در سم، هزینه و نیروی انسانی در بین باغداران و کشاورزان بسیار پرطرفدار است. سمپاش توربولاینر یا همان سمپاش توربینی برای از بین بردن آفات، سموم مشخصی را بر روی گیاهان و درختان اسپری می کند.

سمپاش توربینی به دو صورت سوار شونده یا کششی برای سمپاشی در باغات و مزارع مختلف نیمه مکانیزه طراحی و تولید شده است. یکی از معروف ترین انواع این محصول، سمپاش توربولاینر در بین باغداران و کشاورزان است، سمپاش توربین دار دارای مدل های متنوعی است که بنا به نیاز و شرایط زمین کشاورزی و یا باغ می توان تهیه کرد.

آشنایی با نحوۀ کار سمپاش اتومایزر

این دستگاه به راحتی توسط یک شاسی که واسطه روی مجموعه اتصال سه نقطه و یا به صورت کششی در انتهای تراکتور نصب می شود، نیرویی که نیاز دارد از افت توان دهی تراکتور توسط میل گردان دریافت می شود. نیروی تولید شده از طریق میل گردان به پمپ گاردان به پمپ سمپاش که دو شاخه شافت است وارد شده و شافت خروجی پمپ به شافت ورودی جعبه دنده مجموعه توربین کوبل می باشد، استارت و توقف توربین نیز به وسیلۀ جعبه دنده به شکل دو حالته تحت کنترل می باشد.

شیلنگ خروجی پمپ از طریق لوله ای با یک شکل خاص که نقش شاسی نازل ها را نیز بر عهده دارد  به ۱۶ عدد نازل که بر روی بدنۀ توربین و در مسیر جریان هوای تولیدی توربین قرار داده شده اند، متصل می شود.

بیشتر بخوانید: پمپ سمپاش کومت (COMET) 121

با آغاز به کار مجموعه توربین، هوا را با یک سرعت بسیار زیاد در مسیر نازل ها به جریان می اندازد و هوا ضمن این با قطرات سم خروجی از نازل ها برخورد می کند، آن ها را به شکل قطرات ریز یا میکرونیزه بر روی درختان پراکنده می کند. جهت جریان هوا توسط بال های جانبی و بالایی توربین قابل کنترل است.

سمپاش اتومایزر دارای گیربکس افزاینده که دارای دو سرعت جداگانه است می باشد، این گیربکس دوران 540 دور PTO تراکتور را به دوران 1880 و 2450 دور بر هر دقیقه تبدیل می کند.

فنی که در سمپاش تعبیه شده، استیل دو پروانه است و همراه با پره های جدا کننده هوا می باشد که این پره ها باعث افزازیش بادهی فن سمپاش، کم کردن مکش شاخ و برگ و خاک به داخل فن ف بیشتر کردن بازدهی فن و در نتیجه کاهش پیدا کردن مصرف سوخت تراکتور، کاهش سرو صدای فن در خروجی توربین می شود.

یک دریچه نیز وجود دارد که با توجه به نیاز تمرکز مسیر هوای خروجی، قابل تنظیم می باشد. در سمپاش های اتومایزر باغی به خاطر قدرت بالای مانور پذیری، به دلیل استفاده از مکانیزم اتصال دو نقطه ای، می توان ارتفاع آن را با جک تراکتور تنظیم نمود تا در هنگام نصب سمپاش به تراکتور، به جک ها کمک زیادی می کند.

مزیت های استفاده از سم پاش

۱- سرعت سمپاش چندین برابر می شود و سم به طور منظم و یکنواخت پاشیده می شود.

2-میزان خسارت و تلفات گیاهان کاهش یافته و می توان محصولات بسیار مرغوبی تولید نمود.

۳- بازده کار و مقدار هزینه های سمپاش چندین برابر کاهش می یابد و کیفیت، کارایی و سرعت کار به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

سمپاش توربولاینر

کاربردهای سم پاش

1- سمپاشی گیاهان، درخت ها، مزارع کشاورزی، گلخانه ها و باغ ها در مقیاس های مختلف

2- محافظت از کودهای شیمیایی

3- جلوگیری از رشد بی رویه و زیاد علف های هرز

4- نابودی تمامی آفات، حشرات، بیماری ها، قارچ ها و جلوگیری از شیوع و انتقال آن ها

بیشتر بخوانید: پمپ سمپاش کومت (COMET)96

مزایای سم پاش توربینی اتومایزر یا توربینی تراکتور باغی

بازدهی بالا

مورد استفاده در باغات مکانیزه

پمپ پیستونی و دیافراگمی

دارای مخزن یدک برای شستشو دست و سیستم در ظرفیت 400، 600، 800، 1000 و 2000 لیتری به دو صورت کششی و سوار شونده

شاسی مقاوم

فشار شکن

مخزن پلی اتیلن مقاوم در برابر سموم شیمیایی

فیلتر 4 مرحله ای

مجهز به گیربکس دو ساعته

دارای فن باغی از جنس استیل یا گالوانیزه

همزن برای سموم پودری داخل صافی

همزن هیدرولیکی

سمپاش الوند

مزایای سمپاش توربین دار زراعی پشت تراکتوری

بازدهی بالا

مجهز به دو مخزن یدک شستشو دست و سیستم در ظرفیت های 400، 600، 800، 1000 و 2000 لیتری در مدل های سوار شونده و کششی 

دارای ساشی مقاوم

دارای مخزن از جنس پلی اتیلن که در برابر سموم شیمیایی مقاوم است.

بیشتر بخوانید: پمپ ۱۵۰ بار چین

مجهز به صافی و فیلتر های خارجی 4 مرحله ای

مجهز به همزن هیدرولیکی مجزا

پمپ پیستونی و دیافراگمی

دارای همزن سموم پودری داخل صافی درب مخزن

فشار شکن عقربه ای

دارای فن های زراعی

مجهز به گیربکس دو سرعته

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر