بوم ۸متری سمپاش  09188193044

بوم ۸متری سمپاش 09188193044

سمپاش بوم دار پشت تراکتوری برای سمپاشی مزارع طراحی شده است و به طور معمول با مخزن 400لیتری و بوم 8 متری تولید می شود
1402/1/4
0 نظر

بوم ۸متری سمپاش

سمپاش پشت تراکتوری بوم دار

سمپاش بوم دار پشت تراکتوری برای سمپاشی مزارع طراحی شده است و به طور معمول با مخزن 400لیتری و بوم 8 متری تولید می شود، البته عرض بوم استفاده شده برای این نوع سمپاش در مزارع وسیع به 60 متر هم می رسد.

بوم ۸متری سمپاش

برای کارهای زراعتی بزرگ و مزارع با هکتار زیاد مانند گندم‌زارها، شالیزارها، زمین‌های یونجه و سمپاش پشت تراکتوری بوم دار استفاده می شود. مخازن این سمپاش بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ لیتر گنجایش دارد و با داشتن یک بوم بلند به طول 8 متر می‌تواند مساحت زیادی را در مدت زمان کمی سمپاشی کند.

بیشتر بخوانید: قیمت سمپاش توربولاینر ۲۰۰۰ لیتری

بوم وسیله‌ای بلند است که روی آن به فواصل منظم حفره‌هایی وجود دارد و در زمانی که سم از آن‌ها می شود، نسبت به هم همپوشانی دارند. سمپاش پشت تراکتوری بوم دار برای متصل شدن به تراکتور به اتصال سه نقطه تراکتور وصل می شود و معمولا بر روی یک شاسی مستقر می شود.

مخزن مورد استفاده معمولا از جنس پلاستیک یا فلز ضد زنگ است، در نوع پلاستیکی سطح مایع درون مخزن به خوبی مشخص است. عملیات سمپاشی بوسیله بوم بهترین و موثرترین روش سمپاشی در مزارع است؛ چون نازل به محصول نزدیک است و فواصل نازل سمپاش استاندارد است، امکان هم پوشانی کامل هرنوع عملیات مانند محلول پاشی، علف کش، آفت کش و حشره کش وجود دارد. همچنین کمترین میزان بادبردگی نیز در این روش وجود دارد.

در سمپاش بوم دار هرچقدر طول بوم افزایش یابد، میزان تردد تراکتور بر روی مزرعه کاهش می یابد و در نتیجه خسارت وارده به محصول، کاهش خواهد یافت. انتخاب سمپاش های بوم بلند دارای محدودیت هایی است؛ از جمله این محدودیت ها برخورد سر بوم با زمین در هنگام تکان های تراکتور و برخورد بوم با موانع است.

بنابراین در طراحی بوم های بلند از سیستم تعادل برای جدا کردن حرکت بوم از شاسی استفاده می شود که باعث می شود در ناهمواری های مزرعه، بوم تعادل خود را در راستای افق از دست ندهد.

سمپاش بوم بلند در دو مدل بوم دستی و هیدرولیک وجود دارد. در سمپاش های بوم دار تمام هیدرولیک، جهت باز و بست بوم به کمک جکهای هیدرولیک است. سمپاش بوم دار با ظرفیت های 600 و 800 و 1000لیتری با بوم های مختلف به صورت سوار شونده و سمپاش بوم دار با ظرفیت 2000 لیتری به صورت کششی می باشد.

بیشتر بخوانید: قیمت سمپاش توربولاینر 800 لیتری

سمپاش توربولاینر چیست؟

سمپاش توربولاینر برای سمپاشی سموم شیمیایی در مزارع بزرگ و نیمه مکانیزه با بهره وری و کارایی بالا مناسب است. این سمپاش مجهز به مخزن پلی اتیلن مقاوم در برابر مواد شیمیایی با دو مخزن اضافی و یک شاسی محکم می باشد.

شیلنگ این سمپاش می تواند نود درجه به بالا و پایین بچرخد و همچنین می تواند در اطراف محور ۲۷۰ درجه به چپ و یا راست بچرخد، این آزادی در چرخش شیلنگ باعث می شود سمپاشی مزارع در جهات مختلف در زمان ثابت بودن سمپاش و تراکتور به آسانی انجام گیرد.

سمپاش

این مدل سمپاش ها به دلیل سرعت زیاد، پاشش قوی، صرفه جویی در سم، هزینه و نیروی انسانی در بین باغداران و کشاورزان بسیار پرطرفدار است. سمپاش توربولاینر یا همان سمپاش توربینی برای از بین بردن آفات، سموم مشخصی را بر روی گیاهان و درختان اسپری می کند.

سمپاش توربینی به دو صورت سوار شونده یا کششی برای سمپاشی در باغات و مزارع مختلف نیمه مکانیزه طراحی و تولید شده است. یکی از معروف ترین انواع این محصول، سمپاش توربولاینر در بین باغداران و کشاورزان است، سمپاش توربین دار دارای مدل های متنوعی است که بنا به نیاز و شرایط زمین کشاورزی و یا باغ می توان تهیه کرد.

بیشتر بخوانید: فروش شرایطی سمپاش توربولاینر

مزیت های استفاده از سم پاش:

۱- سرعت سمپاش چندین برابر می شود و سم به طور منظم و یکنواخت پاشیده می شود.

2-میزان خسارت و تلفات گیاهان کاهش یافته و می توان محصولات بسیار مرغوبی تولید نمود.

۳- بازده کار و مقدار هزینه های سمپاش چندین برابر کاهش می یابد و کیفیت، کارایی و سرعت کار به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

انواع سمپاش توربولاینر

سمپاش توربینی باغی

سمپاش توربینی زراعی

سمپاش توربولاینر باغی

سمپاش توربین دار باغی در دو نوع سم پاش توربینی کشش و سم پاش توربینی سوار شونده طراحی و تولید شده است. سم پاش اتومایزر باغی باعث افزایش راندمان و سرعت و کاهش در مصرف سم و هزینه می شود. از این مدل سمپاش توربینی در باغات میوه و مرکبات مکانیزه استفاده می شود.

سمپاش توربین دار باغی دارای ویژگی های مانند شاسی مقاوم، فیلتراسیون 4 مرحله ای، همزن هیدرولیکی و فشار شکن عقربه ای می باشد. این سمپاش ها با کمک یک یا چند پمپ پیستونی محلول سم را به نازل ها می رسانند و در نهایت با کمک یک یا چند قطره فن ، قطرات سم از نظر اتمی به سمت هدف پرتاب می شوند.

بیشتر بخوانید: فروش اقساطی سمپاش 

این سمپاش ها به صورت نصب و کشش ساخته می شوند و مخازن آنها ظرفیت های مختلف ۱۰۰۰ تا چند هزار لیتری دارند. به دلیل خروجی زیاد پمپ، داشتن فن کمکی و وزن زیاد، برای کارکرد این سمپاش به قدرت بالایی نیاز است.

سمپاش الوند

سمپاش توربولاینر زراعی

سمپاش توربولاینر زراعی مجهز به سیستم عملکرد دیافراگمی و پیستونی اند. از ویژگی های مهم سمپاش توربین دار زراعی می توان به کاهش هزینه و مصرف سم، شاسی گالوانیزه و همزن هیدرولیکی اشاره نمود. علاوه بر این موارد، دارای مخزن مقاوم در برابر اشعه آفتاب و 4 مرحله فیلتراسیون برای جلوگیری از آسیب به پمپ و نازل می باشد.

این سمپاش در دو مدل سمپاش توربینی زراعی کششی و سمپاش توربینی سوار شونده تولید شده شده اند. سم پاش زراعی توربین دار در مزارع وسیع و نیمه مکانیزه کاربرد دارد.

سمپاش توربینی زراعی دارای رگلاتور، شاسی با رنگ الکترواستاتیک و چرخدار، مخزن پلی اتلین 3 تکه و پر کن می باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر